top of page

79e flitsactie Niet te Koop, in de Vogelbuurt

Zaterdag 9 april voert actiegroep Niet Te Koop haar 79ste flitsactie. Drie keer eerder was er een flitsactie in de Vogelbuurt (Zwanenplein, Fazentenweg en Putterstraat) en zaterdag gaan we naar de Rietzangerweg waar woningcorporatie Rochdale huisnummer 2 op de begane grond te koop heeft aangeboden voor €350.000. In de Vogelbuurt is vastgoedbedrijf Rochdale bezig in hoog tempo haar maatschappelijk bezit aan de hoogstbiedende te verkopen. Dat is dan voor altijd verloren voor de mensen met een lager inkomen. Actiegroep Niet Te Koop ageert tegen de verkoop van sociale huurwoningen in buurten waar altijd betaalbare huurwoningen waren voor mensen met een kleinere beurs. Waarom nog verkoop? Stop daarmee! Rietzanger 2 was uitstekend geschikt geweest voor bewoners die aanspraak kunnen maken op de gemeentelijke regeling Van Hoog naar Laag of voor alleenstaanden die zich een koopwoning niet kunnen veroorloven. Dat zijn er velen. De corporaties zijn wel enige uitleg schuldig waarom zij nog verkopen. Hun redenering is dat zij geld nodig hebben voor nieuwbouw. Maar die nieuwbouw stagneert. Nog niet de helft van wat is gepland komt van de grond. Zo wordt het niks met het behoud van de sociale voorraad.

Comments


bottom of page