top of page

Demonstratie tegen gentrificatie

Aan het Marie Heinekenplein is een pand gekraakt van de gemeente Amsterdam. Behalve woongelegenheid willen de krakers een plek creëren waar het niet alleen om geld draait. Een plek voor mensen om te ontspannen, waar koffie en thee wordt geschonken en waar gratis maaltijden worden verstrekt. Er is ook een weggeefwinkel en voor mensen die nergens hun kleren kunnen wassen is er een wasmachine.

Helaas staat de gemeente het bestaan van deze plek niet toe en wordt het pand waarschijnlijk op 14 juli ontruimd.


De krakers verlaten het pand niet in stilte. Zaterdag 9 juli is er om 16:00 uur een demonstratie tegen gentrificatie, met speeches (van onder andere Boudewijn Rückert, voorzitter van de Huurdersvereniging de Pijp) een tocht door De Pijp en afsluitend soep en muziek.

Comments


bottom of page